Nazan Moroğlu’na
‘Meslekte Üstün Hizmet Ödülü’ verildi

İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB) Koordinatörü ve İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı Av. Nazan Moroğlu, Kalamış Rotary Kulübü tarafından ‘Meslekte Üstün Hizmet Ödülü’ne değer görüldü.

Türkiye’nin ilk Kadın Hukuku uzmanı, akademisyen, İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB) Koordinatörü ve İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı Av. Nazan Moroğlu, ‘Meslekte Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görüldü.
Ödüller Kalamış Rotary Kulübü tarafından Moda Deniz Kulübü’nde düzenlenen törenle Türkiye’nin üç önemli ismine verildi.
Hukukçu Nazan Moroğlu ile duayengazeteci Uğur Dündar ve eczacı Mehmet Müderrisoğlu’na ödülleri sunuldu.
Kadın hakları, çocuk hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği hakkında yayınları ile Türk hukukuna önemli katkılarda bulunmuş olan Nazan Moroğlu’na son olarak Uluslararası Üniversiteli Kadınlar Federasyonu’nun 100. yılına özel hazırladığı “dünyada 100 yılın 100 Öncü Kadın”ı listesinde yer verilmiştir.
Moroğlu, ödülünü alırken yaptığı teşekkür konuşmasında “ülkemizde kadın erkek eşitliğinin sağlanması için verdiğimiz mücadele aslında bir demokrasi mücadelesidir. Atatürk devrimleriyle elde ettiğimiz kazanımlarımıza, laiklik ilkesine her zaman sahip çıkacağız. Geri adım gitişimlerine izin vermeyeceğiz..” dedi.