30 AĞUSTOS ZAFERİNİN 100. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ

487

İSTANBUL KADIN KURULUŞLARI BİRLİĞİ:

30 AĞUSTOS ZAFERİNİN 100. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ

 

30 Ağustos 1922 tarihinde Başkomutan Mustafa Kemal’in öncülüğünde vatanın bütünlüğünü ve ulusun bağımsızlığını sağlamak kararlılığıyla emperyalist güçlere karşı verilen mücadele zaferle sonuçlanmıştır. Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu uğurda şehit düşenleri saygıyla anıyoruz.

Büyük Taarruzun ardından 30 Ağustos 1922’de kazanılan Büyük Zafer, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna temel oluşturmuştur. Kazanılan askeri zafer, siyasi ve ekonomik zaferle taçlandırılmıştır.

Son dönemlerde yoğunlaşan bölücü ve gerici terörün amacına ulaşamayacağına; vatanın bütünlüğünü, ulusun birliğini ve laik demokratik hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi koruma kararlılığının daha da güçlenerek süreceğine inanıyoruz.

Ülkemizde yaşanan orman yangınları, sel baskınları ve pandeminin neden olduğu zorluklar ve gittikçe kötüleşen ekonomik durum ancak bağımsızlık mücadelesindeki ruh ve iradeyle aşılabilir.

İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB) üyeleri olarak, ülkemizin içinde bulunduğu zor günlerden bağımsızlık mücadelesindeki ruh ve iradeyle yine birlik ve dayanışma içinde el ele vererek kurtulacağımıza inanıyor, tüm Cumhuriyet sevdalılarının Zafer Bayramı’nı kutluyoruz.

 

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!

 

Av. Nazan Moroğlu

İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB) Koordinatörü

Önceki İçerikİstanbul Sözleşmesi 8 Yaşında: VAZGEÇMİYORUZ
Sonraki İçerikİSTANBUL KADIN KURULUŞLARI BİRLİĞİ’NDEN DÜNYA BARIŞ GÜNÜ MESAJI: ‘Evde barış, yurtta barış, dünyada barış’