Kolektif “İyileşme” Metrohan’da

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği İstanbul Şubesi’nin bünyesindeki Mina’nın Çocukları Projesi, Kolektif ‘İyileşme’ ile 1-31 Mart tarihleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğinde Metrohan’da izleyici ile buluşuyor. Ayça Okay küratörlüğünde gerçekleşen Kolektif ‘İyileşme’ uluslararası ölçekte üreten sanatçıların yapıtlarının yanı sıra alanında öncü analiz ve araştırma şirketlerinin desteğiyle söyleşi, atölye ve deneyim buluşmalarını içeren katılımcı bir kamusal programa ev sahipliği yapıyor.

Mina’nın Çocukları, Kolektif “İyileşme”den elde edilecek bağışları kendi bursiyer gençlerinin yanı sıra deprem bölgesindeki üniversiteli genç kadınların barınma ve eğitim sorunlarına çözüm olabilmek için kullanacak.

1 Mart 2023 Çarşamba günü saat 13.00’te İstanbulluların ziyaretine açılacak. Kolektif “İyileşme” pazartesi günleri hariç 10.00 – 19.00 saatleri arasında gezilebilir. Etkinlik serimizde yer alan söyleşi, atölye çalışmaları ile ilgili bilgilendirme sosyal medya ve basın aracılığı ile yapılacaktır.

İKKB Koordinatörü Nazan Moroğlu, 3 Mart 14:00’de “Kadınların Eşitlik Mücadelesi” konulu söyleşide konuşma yapacaktır.

Önceki İçerikCumhurbaşkanı Seçimi, İttifaklar ve Mutabakat
Sonraki İçerik3 Mart 3 Devrim Yasasının 99. Yıldönümü