İKKB Koordinatörü, İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı, hukukçu ve MEF Üniversitesi Öğretim Üyesi Nazan Moroğlu, Uluslararası Kadın Sempozyumu’nda konuşmacı olarak yer alacak. Farklı coğrafyalardan kadınların kendi özgün mücadelelerini aktaracağı etkinlik 15 – 16 Ekim tarihlerinde İzmir Yeşilyurt Mustafa Necati Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB) Koordinatörü, İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı, hukukçu ve MEF Üniversitesi Öğretim Üyesi Nazan Moroğlu, mart ayında Türkiye’de kadın teması ile dört şehirde ilk kez gerçekleştirilen Kadın Oyunları Festivali’nin final etkinliği olarak 15-16 Ekim tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek Uluslararası Kadın Sempozyumu’nun konuğu olacak. Kadınların hak ve özgürlük mücadelesinin evrenselliğinin vurgulanacağı etkinlikte farklı coğrafyalardan kadınlar kendi özgün mücadelelerini aktaracaklar.

Kadın hak ve özgürlüklerinin evrenselliği ön planda olacak

Etkinlikte Türkiye’de kadın hareketinin öncü isimlerinden biri olarak kendi kişisel öyküsünü paylaşacak olan Moroğlu, Türkiye ve dünyadaki kadınların hak ve özgürlüklerini kazanma yolculukları ile ilgili açıklamalarda da bulunacak.

Politika, akademi ve alanında uzman konuşmacıların yer alacağı sempozyum, 15 Ekim Cuma günü saat 14:00’de Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Açılış konuşmasıyla başlayacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Karabağlar Yeşilyurt Mustafa Necati Kültür Merkezi’nde Milletvekili Gamze Taşçıer’in moderatörlüğünde gerçekleştirilecek.